71 737 37 22 biuro@sobotajachira.pl

dr Jędrzej Jachira

Adwokat, doktor nauk prawnych, wspólnik i współzałożyciel Kancelarii. Konsul Honorowy Republiki Chile. Przedmiot jego specjalizacji od 2016 roku stanowią sprawy dotyczące roszczeń kredytobiorców wobec banków, w tym zwłaszcza związanych z kredytami powiązanymi kursami walut obcych, kredytami opartymi o mechanizm WIBOR oraz tzw. sankcja kredytu darmowego. Zajmuje się również ochroną interesów kredytobiorców w postępowaniach z inicjatywy banków, szczególnie w sprawach o wynagrodzenie za korzystanie z kapitału, o waloryzację oraz niesłusznie wypowiedzianych umów kredytowych. Ponadto od wielu lat specjalizuje się w świadczeniu stałej pomocy prawnej polskim i zagranicznym przedsiębiorcom.

 

Doświadczenie zawodowe zdobywał wcześniej m.in. w jednej z największych Kancelarii adwokacko – radcowskich w Polsce. Nominowany w prestiżowym konkursie organizowanym przez Wolters Kluwer „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2023”.Oprócz praktyki, jest absolwentem stacjonarnych studiów doktoranckich na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, na którym obronił swoją rozprawę doktorską w 2023 r., uzyskując stopień naukowy doktora nauk prawnych. Wcześniej zatrudniony jako asystent naukowy w Zakładzie Europejskiego Prawa Zarządzania Gospodarczego. Jest autorem monografii naukowej oraz artykułów naukowych w języku polskim i angielskim. W okresie studiów doktoranckich wielokrotny stypendysta.

 

Stale występuje w roli eksperta dla krajowych mediów, w tym m.in. tygodników Polityka i Newsweek, dziennika Rzeczpospolita i Gazety Wyborczej, a także telewizji TVN24 i Polsat News. Zaangażowany w działalność pro bono, odznaczony przez Prezydenta Wrocławia w 2022 r. medalem honorowym „Merito de Wratislavia”. Jest Rotarianinem i współzałożycielem wrocławskiego klubu rotariańskiego Rotary Novum.

 

W 2023 roku został mianowany przez Prezydenta Republiki Chile Konsulem Honorowym Chile. Okręg jego jurysdykcji obejmuje woj. dolnośląskie, lubuskie i opolskie. W ramach misji zaangażowany w rozmaite projekty międzynarodowe, w tym związane z handlem zagranicznym. Posługuje się językiem angielskim i hiszpańskim. Pasjonat żeglarstwa, kolarstwa MTB i tenisa.

Wspólnik
Adwokat
Doktor nauk prawnych
Konsul Honorowy Chile

Tel.: +48 530 842 583

Strona:

Biuro: Wrocław