71 737 37 22 biuro@sobotajachira.pl

NAGRODY

O Nas

Nasza Kancelaria powstała pod koniec 2016 roku i stanowiła efekt bliskiej współpracy jej wspólników, mec. Adama Soboty i Jędrzeja Jachiry. Od początku filarem naszych działań było propagowanie zasadności roszczeń Frankowiczów i ich reprezentacja przed sądami w celu unieważnienia umów kredytów hipotecznych powiązanych kursem franka szwajcarskiego. Byliśmy jedną z pierwszych kancelarii w Polsce, które odważyły się w tamtym czasie podjąć takich postępowań, będąc od początku przekonanym o ich zasadności. Na tym etapie najczęściej słyszeliśmy „nie da się”, „Frankowicze wiedzieli co biorą”, „nie uda się wygrać z bankiem”. Był to również okres uzyskiwania pierwszych wyroków w sprawach naszych Klientów, w tym zarówno wygranych jak i przegranych.

Momentem przełomowym dla nas i wszystkich Frankowiczów w Polsce był wydany w dniu 3.10.2019 r. wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie Dziubak. Na tej rozprawie byliśmy zresztą osobiście w Luksemburgu, występując w roli ekspertów i przedstawicieli dla mediów krajowych. Jako pierwsi przekazaliśmy informację o szczegółowej treści tego wyroku, omawiając ją na żywo dla najważniejszych kanałów informacyjnych.

Od tamtej pory uzyskaliśmy kilkaset wyroków (zobacz: wygrane CHF), braliśmy udział w przełomowych rozstrzygnięciach takich jak m.in. pierwsze prawomocne postanowienie o zabezpieczeniu przez zawieszenie spłaty kredytu we frankach, pierwszy w Polsce wyrok uchylający skutki przedawnienia roszczeń Frankowiczów czy wreszcie pierwszych wyrokach oddalających nieuzasadnione roszczenia banków o korzystanie z kapitału. Staliśmy się kancelarią wyznaczającą trendy, będącą pionierami w tej dziedzinie od samego początku.

Dzięki zdobytej praktyce, na co dzień występujemy w roli ekspertów. Stale współpracujemy m.in. z dziennikiem Rzeczpospolita, tygodnikami Newsweek i Polityka, Gazetą Wyborczą, Radiem Wrocław oraz innymi ważnymi mediami, za pomocą których nasz sygnał dociera do wszystkich zainteresowanych. Z naszym głosem liczą się sędziowie rozstrzygający sprawy frankowe, którzy przy innych inicjatywach zapraszają nas do aktywnego udziału, a także pozostali eksperci mający do czynienia z tą dziedziną. Prowadzimy również szkolenia zawodowe w dziedzinie pomocy Frankowiczom dla pełnomocników, którzy zamierzają podejmować się takich postępowań.

Kancelaria posiada zindywidualizowany system wynagrodzenia w takich sprawach, którego ustalenie możliwe jest po wcześniejszej analizie sprawy (która jest bezpłatna). Posiadamy różne warianty wynagrodzenia, oparte zwykle o system prowizji od sukcesu (tzw. success fee) oraz kwot płatnych ryczałtowo. Do tej pory zaufało nam kilka tysięcy Frankowiczów, w ponad 98% spraw wygraliśmy i realizujemy wszystkie wyroki do końca.

Dzięki szerokiemu zespołowi ekspertów, Kancelaria posiada również dalej idącą praktykę (zwłaszcza cywilistyczną i karną). Zdobyte przed laty doświadczenie pozwoliło nam stać się kancelarią oferującą kompleksowe usługi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pozostałymi specjalizacjami (zobacz: specjalizacje).