71 737 37 22 biuro@sobotajachira.pl

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą nową audycją „Frankowi pogromcy mitów”, w której Jędrzej Jachira z redaktorem Filipem Marczyńskim, na co dzień dziennikarzem m.in. Radia Wrocław, rozmawiają o najczęściej powielanych mitach dotyczących kredytów we franku i Frankowiczów. 

W pierwszym odcinku rozmawiamy o tym, skąd w ogóle wziął się frank szwajcarski w umowach kredytów hipotecznych. Czy Frankowicze rzeczywiście otrzymali kredyt we franku? Dlaczego wybierali ten rodzaj kredytu i przed jakim wyborem byli postawieni? Czyli krótki powrót do przeszłości.

FRANKOWI POGROMCY MITÓW – AUDYCJA 2

Odcinek drugi przedstawia stanowisko Frankowiczów w sporach z bankami. Rozmawiamy o tym w czym tkwi problem kredytów we franku i dlaczego nie chodzi wcale o wzrost samego kursu franka szwajcarskiego. Rozprawiamy się z mitem „widziały gały co brały”.

FRANKOWI POGROMCY MITÓW – AUDYCJA 3

W odcinku trzecim przedstawiamy aktualne orzecznictwo w sprawach Frankowiczów. Czy Frankowicze wygrywają w sądach? Jaki aktualnie panuje trend orzeczniczy? Wreszcie, czy ostatnia uchwała Sądu Najwyższego może cokolwiek zmienić w sposobie rozstrzygania sporów Frankowiczów? Opowiadamy o tym jak kończą się sprawy Frankowiczów z bankami.

FRANKOWI POGROMCY MITÓW – AUDYCJA 4

Ugody kontra wyroki – w tym odcinku analizujemy aktualne propozycje ugód oferowanych przez banki dla Frankowiczów. Czy warto czekać na ugodę i nie iść do sądu? Na czym polegają propozycje ugodowe banków i jaka jest różnica pomiędzy ugodą a wyrokiem? Czy oprocentowanie dawnych kredytów frankowych stawką WIBOR to dobry pomysł? Rozmowa o oczekiwaniach i rzeczywistości. 

W piątym odcinku tym razem rozmawiamy o działań banków przeciwko frankowiczom. Pozwy o korzystanie z kapitału, wezwania do zapłaty, działania windykacyjne, oświadczenia o potrąceniu, czy naprawdę jest się czego bać i w ogóle warto pozywać bank, skoro może być aż tak źle? Kurtyna w górę !

W tym odcinku dyskusja dotyczy wpływu nadciągającej inflacji i kryzysu gospodarczego w Polsce na sytuację Frankowiczów, a poniekąd również posiadaczy kredytów w złotówce. Rosnące raty, wchodząca nowa stawka SARON, ugodowe propozycje banków i niebezpieczny WIBOR. Wreszcie możliwość zawieszenia spłaty kredytu w trakcie procesu sądowego. Zapraszamy do audycji.

Wyrok TSUE w sprawie węgierskiej, a sytuacja Frankowiczów w Polsce, czy jest się czego obawiać? Porozmawiajmy o tym, czym ostatnio groziły banki swoim klientom w kontekście „niekorzystnego dla Frankowiczów wyroku” w Luksemburgu. Czy rzeczywiście jest on dla kredytobiorców niekorzystny?

Zmiany w prawie, propozycje rządowe, próba kompromisowego załatwienia sprawy Frankowiczów. Czy nasze państwo polskie może rzeczywiście wreszcie załatwić ten problem? Czy w takiej sytuacji warto iść do sądu i co się stanie, jeśli będąc w sądzie nagle dojdzie do wprowadzenia nowej ustawy? Rozmawiamy o tym, czego często obawiają się osoby posiadające kredyt we frankach.

biuro@sobotajachira.pl