71 737 37 22 biuro@sobotajachira.pl

Kancelaria frankowa – kim jesteśmy?

Jako jedna z pierwszych Kancelarii w Polsce od kilku lat świadczymy kompleksową obsługę prawną dla kredytobiorców posiadających kredyt waloryzowany kursem franka szwajcarskiego bądź pozostałych walut obcych. Dzięki bogatemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanemu zespołowi ekspertów, w tym adwokatów, radców prawnych, biegłych i pozostałych specjalistów, jako jedni z pierwszych odnotowaliśmy w kraju najważniejsze wygrane w tych sprawach. Przez pryzmat  lat staliśmy się Kancelarią, z której głosem liczą się ogólnokrajowe media i ogólnopolskie środowisko prawnicze. Staliśmy się pionierami w sprawach Frankowiczów, stale wyznaczając dalsze kierunki rozwoju w tych sprawach. Najlepszym dowodem naszej skuteczności są odnotowane dotychczas i zrealizowane już wygrane, a także codziennie uzyskiwane kolejne wyroki.

CHF – nasze wygrane

Obecnie Kancelaria zbudowała dedykowany zespół ekspertów w dziedzinie pomocy Frankowiczom, który działa m.in. na terenie Wrocławia, Gdańska, Łodzi, Krakowa, Poznania i Warszawy. W prowadzonych sprawach sądowych występują wyłącznie adwokaci i radcowie prawni. Zespół posiada fachową wiedzę i doświadczenie w tej materii. Zważywszy na to, że zaufało nam liczne grono Klientów, staramy się cały czas rozwijać i udoskonalać, a to pozwala osiągać najlepsze rezultaty. Prawnicy Kancelarii aktywnie uczestniczą w szkoleniach, konferencjach, sympozjach i innych wydarzeniach poświęcających uwagę pomocy frankowiczom. Dotyczy to również aktywnego udziału w tych wydarzeniach, polegającego na prowadzeniu przez nas m.in. szkoleń, wykładów, webinariów i innych sympozjów.

Pomoc Frankowiczom – jak działamy?

Doświadczenie Kancelarii obejmuje zwłaszcza prowadzenie spraw z kredytów indeksowanych i denominowanych udzielanych w latach 2001-2012 przez wszystkie banki prowadzące działalność na terenie Polski (w tym banki z kapitałem zagranicznym i krajowym). Przed rozpoczęciem prowadzenia sprawy, nasz zespół każdorazowo przygotowuje indywidualną analizę prawną (opinię), w której ustala czy sprawa nadaje się do prowadzenia, jak będzie wyglądać procedura w danej sprawie, o jakie szacowane korzyści można się starać oraz ile wynosi wynagrodzenie Kancelarii. Opinia prawna w sprawie frankowej pozostaje dalej bezpłatna.

CHF – analiza umowy

W przypadku podjęcia decyzji o rozpoczęciu współpracy, rozpoczyna się pierwszy wstępny etap. Otrzymują Państwo projekt umowy oraz pełnomocnictwa, z możliwością ich omówienia i rozwiania ewentualnych wątpliwości. Na dalszym etapie, po zawarciu umowy (którą można zawrzeć również drogą elektroniczną, bez konieczności przyjazdu do siedziby Kancelarii), następuje rozpoczęcie działań merytorycznych.  Po przeprowadzeniu postępowania reklamacyjnego i wydobyciu niezbędnej dokumentacji z banku, sprawa kierowana jest do sądu. Kancelaria nie zamyka się nigdy na możliwość zawarcia z bankiem ewentualnej ugody, chociaż w większości przypadków nie są one dalej korzystne.

Kolejny etap pomocy Frankowiczom polega na przygotowaniu pozwu. Nasi Klienci mogą zapoznać się z jego treścią przed wysyłką do sądu. Kancelaria uwzględnia aktualne orzecznictwo sądów w poszczególnych lokalizacjach (apelacjach), kierując sprawy do tych z najlepszym doświadczeniem w sprawach Frankowiczów. Nasi Klienci są informowani o przebiegu sprawy na każde zapytanie o jej status. Przed terminem z Państwa udziałem, wcześniej przeprowadzamy szczegółowe szkolenie przygotowujące do rozprawy.  Podczas spotkania przygotowującego do rozprawy opowiadamy w szczegółach jak wygląda kontakt z sądem, na co należy zwrócić uwagę, jakie pytania najczęściej padają ze strony pełnomocnika banku. Celem tego spotkania jest zagwarantowanie Państwu odpowiedniego komfortu i uniknięcie niepotrzebnego stresu podczas posiedzenia sądu.

Po przeprowadzeniu postępowania sądowego, dochodzi do ogłoszenia wyroku. Pomoc Frankowiczom, której udzielamy od lat, dotyczy także udziału w postępowaniu apelacyjnym (odwoławczym), z którym zwykle należy się liczyć w tego typu sprawach. Wyrok wydany przez sąd odwoławczy jest prawomocny, wówczas przystępujemy do jego realizacji. Jako jedni z nielicznych możemy pochwalić się stuprocentową skutecznością wykonanych wyroków.

Kancelaria franki – dlaczego warto się do nas zgłosić?

Obecnie pomoc Frankowiczom oferowana jest przez bardzo dużo podmiotów. Jednak nieliczne z nich istniały kilka lat temu, kiedy większość prawników nie sądziła, że te sprawy uda się wygrać. Nasza Kancelaria jest w nielicznej grupie specjalistów, którzy tymi sprawami zajmowali się od samego początku. Dzięki tak długiemu okresowi funkcjonowania osiągnęliśmy przewagę jakości, doświadczenia i wiedzy. Nie tylko wygrywamy, ale przede wszystkim jesteśmy z Klientami do końca. Średnio codziennie kilku naszym klientom znikają posiadane kredyty we frankach, bądź innych walutach obcych.

W przypadku pytań bądź wątpliwości związanych z Państwa sprawą, zachęcamy do zlecenia naszej Kancelarii bezpłatnej analizy CHF. Zwykle w terminie 2-3 dni roboczych otrzymają Państwo kompletną informację o szansach i możliwościach związanych z prowadzoną sprawą. Jeżeli ta nie będzie nadawała się do prowadzenia, również Państwa o tym poinformujemy.

Zainteresowanych prosimy o przesłanie skanu umowy kredytowej z bankiem, aneksów i aktualnego salda w CHF na adres:

analizy@sobotajachira.pl