71 737 37 22 biuro@sobotajachira.pl

Anna Ryznar

Adwokat, zawodowy mediator. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku prawo, Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu kierunek zarządzanie i marketing oraz Stosunki Międzynarodowe i Dyplomacja oraz Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku podyplomowym w zakresie Integracji Europejskiej. Obecnie (2023/2024) zdobywa wiedzę na studiach podyplomowych z zakresu Prawa Zamówień Publicznych w Katedrze Europejskiego Prawa Gospodarczego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.
 
Aplikację adwokacką odbyła w Izbie Adwokackiej w Łodzi. Doświadczenie zawodowe zdobywa od 2002 r., najpierw w ramach pracy na rzecz kilku spółek prawa handlowego (w działach ds. rynków międzynarodowych oraz prawnym), następnie w łódzkich kancelariach prawnych i własnej praktyce.
 
Od 2021 r. jest zawodowym mediatorem przy Sądzie Okręgowym w Łodzi oraz Sądzie Okręgowym w Warszawie.
 
Specjalizuje się w prawie spółek handlowych, w szczególności wielkopowierzchniowych centów handlowych oraz przedsiębiorstw z branży ciepłowniczej. Jest specjalistą od szeroko pojętego prawa gospodarczego, cywilnego i prawa energetycznego.
 
Poza pracą – miłośniczka książek, jogi i wina, od czasów studenckich – frankofilka, właścicielka Chihuahua, a przede wszystkim szczęśliwa żona i mama bliźniąt.

Adwokat

Biuro: Wrocław