71 737 37 22 biuro@sobotajachira.pl

W Polsce miesięcznie zapada od kilkuset do ponad tysiąca wyroków w sprawach frankowiczów, z których ok. 99% jest korzystna dla kredytobiorców. Jednocześnie mniej niż 40% kredytobiorców podjęło decyzję o skierowaniu swojej sprawy do sądów i ta droga wciąż jest dla nich otwarta. Stąd zapewne zmiana postawy banków w Polsce, by zwrócić się w stronę ugód. Początkowo bankowe propozycje były bardzo niekorzystne dla kredytobiorców. Dziś są coraz atrakcyjniejsze, zwłaszcza gdy w negocjacjach bierze udział pełnomocnik kredytobiorcy. 

Czy na sprawach frankowych banki się czegoś nauczyły? Zobaczymy, bo zbierają się nad nimi kolejne „czarne chmury”. Tym razem chodzi o Sankcje Kredytu Darmowego (SKD). Pierwsi klienci kredytów konsumenckich kierują sprawy do sądów, a jest ich nawet więcej nić Frankowiczów!

O wszystkim tym i więcej przeczytacie w najnowszym, świątecznym wydaniu opiniotwórczego tygodnika „Polityka” (27.03.2024 r., s. 59) w dziale RYNEK. Jest tam artykuł Wspólnika z naszej kancelarii – adw. dr Jędrzej Jachiry, pt. „O definitywnej przegranej banków w sporach frankowych”. 

Zapraszamy do lektury!

Plik PDF do pobrania

Link do artykułu na stronach tygodnika POLITYKA.pl

Aktualności