71 737 37 22 biuro@sobotajachira.pl

Tempo dzisiejszego życia sprawia, że czasami mimowolnie uciekają nam sprawy związane z naszym życiem rodzinnym. W wielu sytuacjach okazuje się, że jest już za późno na podejmowanie dalszych działań.  Często, paradoksalnie dla dobra wszystkich członków rodziny najlepszym rozwiązaniem będzie podjęcie decyzji o separacji bądź rozwodzie. W tego rodzaju przypadkach należy wiedzieć, że udział pełnomocnika może zabezpieczyć słuszną obronę nie tylko interesów majątkowych, ale również prawidłowych relacji z małoletnimi dziećmi.

Prawo rodzinne Wrocław – dlaczego warto zgłosić się do naszej Kancelarii?

W zakresie specjalizacji prawa rodzinnego, Kancelaria oferuje szerokie spektrum usług. Pomagamy m.in. w sprawach o separację, o rozwód bez orzekania o winie, o rozwód z orzekaniem o winie, prowadzimy sprawy o pozbawienie bądź ograniczenie władzy rodzicielskiej, ustalamy kontakty z małoletnim dzieckiem. Bardzo często prowadzimy sprawy o alimenty, w tym o podwyższenie alimentów jak i o ograniczenie wysokości alimentów. Oprócz działania na etapie przedsądowym i sądowym, działamy również w postępowaniu egzekucyjnym, reprezentując naszych klientów przed komornikami sądowymi.

Z doświadczenia naszej Kancelarii wynika, że niezwykle istotne jest poszukiwanie rozwiązania, które będzie korzystna nie tylko dla Klienta, ale również dla małoletnich dzieci stron postępowania. W wielu postępowaniach obserwujemy olbrzymie, często bardzo negatywne emocje. Naszą rolą nie jest ich intensyfikowanie, lecz próba mimo wszystko znalezienia kompromisu. Z tych względów zwykle uczestniczymy w mediacjach, czasami zaś sami organizujemy spotkanie przy udziale drugiego pełnomocnika przeciwnika. Niejednokrotnie okazuje się, że taka droga była najwłaściwsza, ograniczając czas potrzebny na przeprowadzenie sprawy sądowej i redukując bagaż kolejnych negatywnych emocji i stresu.

Prawo rodzinne Wrocław – w jakich sytuacjach możemy Ci pomóc?

Zajmujemy się udziałem w sprawach o podział majątku pomałżeńskiego. Staramy się na początku o podział polubowny, jednakże kiedy okazuje się to niemożliwe, z dużym zaangażowaniem reprezentujemy naszych Klientów przed sądami cywilnymi. W tym zakresie współpracujemy z ekspertami w dziedzinie m.in. wyceny nieruchomości, którzy mogą nam pomóc i doradzić zanim akta trafią już bezpośrednio do biegłego sądowego. W wielu sprawach udało nam się doprowadzić do skutecznego podziału majątku po wielu latach od zakończenia małżeństwa, bez udziału sądu.

Oprócz powyższych spraw, często zabezpieczamy interesy majątkowe małżonków, przygotowując umowy majątkowe małżeńskie (tzw. intercyzy), zwłaszcza kiedy jeden z małżonków obarczony jest większym ryzykiem biznesowym związanym z prowadzoną działalnością gospodarczą. Wówczas umiejętne mechanizmy zabezpieczające potrafią wyprzedzić przebieg przyszłych wydarzeń i zabezpieczyć majątek, na który pracowano latami.

Prawo rodzinne Wrocław – możesz nam zaufać

W przypadku zainteresowania współpracą z naszą Kancelarią w tej dziedzinie, uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy na adres:

biuro@sobotajachira.pl

71 737 37 22