71 737 37 22 biuro@sobotajachira.pl

Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2023″ to prestiżowy konkurs, który wyróżnia najlepszych młodych prawników w kraju. Kandydaci muszą wykazać się m.in. osiągnięciami naukowymi, pracą na rzecz państwa prawa i społeczeństwa, a także kreatywnością i wykorzystaniem nowych technologii. Wśród finalistów znalazł się wspólnik z naszej kancelarii – dr Jędrzej Jachira.

Do tegorocznej, XII edycji konkursu organizowanego przez wydawnictwo Wolters Kluwer Polska zgłoszono 171 prawników z całego kraju pracujący m.in. w  MŚP i największych kancelariach, ośrodkach pomocy społecznej, fundacjach i organizacjach pozarządowych oraz na uczelniach wyższych. Do ścisłego finału przeszło tylko 35, których wybrała Kapituła złożona z samych autorytetów:

  • Danuta Przywara – przewodnicząca Rady Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.
  • Włodzimierz Albin – Prezes Wolters Kluwer Polska,
  • Włodzimierz Chróścik – Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych,
  • Waldemar Koper – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw,
  • Marcin Radwan-Röhrenschef – Członek Zarządu Polskiego Związku Pracodawców Prawniczych,
  • Aleksander Szymański – Wiceprezes Krajowej Rady Notarialnej,
  • Przemysław Rosati – Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej.

Wybór nie był prosty, bo kryteria oceny kandydatów objęły wiele aspektów zawodowych, a nawet poza zawodowych. Jury brało zatem pod uwagę osiągnięcia naukowe, wykorzystanie nowych technologii, dbanie o jakość stanowienia i stosowania prawa, pracę na rzecz państwa prawa i społeczeństwa, a dodatkowe punkty kandydaci otrzymali za zaangażowanie pro bono i sukcesy osobiste.

– Samo zgłoszenie kandydatury do tak prestiżowego konkursu jest dużym wyróżnieniem dla mnie. Nie przypuszczałem, że znajdę się w finale, bo konkurencja była naprawdę duża. Cieszę się jednak, że zauważono i doceniono moją pracę oraz działalność pro bono. Tym na co Kapituła zwróciła uwagę było m.in. przeprowadzenie przeze mnie pierwszej w Polsce transakcji z udziałem zagranicznego funduszu inwestycyjnego z grupy litigation founding o wartości 60 mln dolarów,  uzyskanie przełomowych rozstrzygnięć w sprawach Frankowiczów oraz działalność pro publico bono – mówi dr Jędrzej Jachira, wspólnik w kancelarii prawnej Sobota Jachira.

Gala odbyła się 14 listopada 2023 r. w Hotelu Bellotto w Warszawie. Gośćmi byli m.in. sędziowie Sądu Najwyższego i stowarzyszeń sędziowskich, prezesi samorządów prawniczych, partnerzy zarządzający kancelariami, przedstawiciele przedsiębiorców, fundacji i organizacji społecznych. W tak znamienitym towarzystwie wręczono finalistom dyplomy i ogłoszona laureatów.

Aktualności