71 737 37 22 biuro@sobotajachira.pl

Od 2017 r. wrocławska nasza kancelaria prawna – Sobota Jachira, wygrała ponad 2 000 razy przed polskimi sądami na terenie całej polski przeciw wszystkim bankom, które udzielały „felernych” kredytów we fankach szwajcarskich. Znaczna część wyroków to sprawy prawomocnie zakończone i rozliczone z bankami, zaś łączną korzyść we wszystkich sprawach klientów wyniosła 352 158 805,63 zł i 31 550 020,52 CHF. To plasuje nas na zdecydowanym fotelu krajowego lidera w tych sprawach wśród kancelarii adwokatów i radców prawnych, a jednocześnie pokazuje skalę oraz tempo rozwoju spraw Frankowiczów.

Historia wyroków uzyskanych na rzecz frankowiczów przez Kancelarią Prawną Sobota Jachira to obraz zmian, które zachodziły w polskim orzecznictwie, w tym wzrostu liczby spraw w sądach w związku z przełomowymi wyrokami. Pierwszą sprawę przeciwko bankowi – mBank S. A., założyli w sądzie w 2017 r. Korzystny wyrok pierwszej instancji wydał już 30 maja 2018 r. Sąd Okręgowy w Łodzi. Dzięki unieważnieniu klauzul abuzywnych klient uzyskał korzyść w wysokości 182 713,58 zł, wyrok ten później doprowadził do prawomocnego unieważnienia zawartej umowy w całości. W kolejnym roku kancelaria odnotowała 6 zwycięstw, potem w kolejnych latach 43, 128 i 624. Rekordowy okazał się miniony, 2023 rok. Przedstawiciele kancelarii wygrali wówczas z bankami 1 139 razy reprezentując nie tylko klientów indywidualnych, ale również przedsiębiorców, którzy wzięli kredyty frankowe na działalność gospodarczą. W lutym 2024 r. łączna suma wygranych spraw frankowych osiągnęła 2 000, co stanowi 99% prowadzonych spraw frankowych, potwierdzając niekwestionowaną pozycję lidera spółki Sobota Jachira wśród kancelarii adwokatów i radców prawnych.

adwokat dr Jędrzej Jachira, wspólnik i współzałożyciel kancelarii

– Dla mnie to przede wszystkim dwa tysiące wygranych na rzecz klientów, niż dwa tysiące przegranych spraw przez banki. Myślę, że powodem jest pierwsza sprawa, którą wzięliśmy jeszcze w 2016 r. To wtedy pierwszy raz zobaczyłem zaskoczenie, wręcz niedowierzanie i ogromne szczęście na twarzy klientów. Proszę mi wierzyć, niewiele może się równać z tymi emocjami. Zwłaszcza gdy doda się własne, związane z wygraną z Goliatem jakim jest bank i to jeszcze przed wyrokami SN oraz TSUE, które jednoznacznie wskazały na racje kredytobiorców – mówi adwokat dr Jędrzej Jachira, wspólnik i współzałożyciel kancelarii.

W tym roku kancelaria odnotowała dotychczas około 200 korzystnych wyroków i ma więcej spraw w sądach niż w poprzednich latach. Zatem zapowiada się kolejny rekordowy rok.

Wg. dra Jachiry za sukcesem kancelarii stoi etyka pracy, której fundamentem jest jakość świadczonych usług, doświadczony i zaangażowany zespół oraz wprowadzona specjalizacja na poszczególne etapy spraw.

– Sprawa frankowa trwa w sądzie średnio około 2 lat, a tego rodzaju spraw prowadzimy tysiące. Dlatego, żeby usprawnić ich przebieg i zapewnić jak najlepszą obsługę klientów zdecydowaliśmy się na podział zespołu na specjalizacje. Jedni prawnicy są zatem ekspertami w analizowaniu dokumentów, inni składaniu reklamacji, inni pisaniu pozwów, a jeszcze inni reprezentacji przed sądem – dodaje z dumą.

Teraz, poza sprawami frankowymi, skupiamy się na kredytach złotówkowych i sankcji kredytu darmowego. Czy odniesiemy w nich podobne sukcesy, czas pokaże.

_________________

Potrzebujesz konsultacji prawnej? Skontaktuj się z nami! 

Emai: biuro@sobotajachira.pl;

Tel: 71 737 37 22 

Aktualności