71 737 37 22 biuro@sobotajachira.pl

W zeszłym tygodniu nasza przedstawicielka wzięła udział w 10 Edycji Targów Idei ESG (wcześniej Targi CSR), które organizuje Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Poruszano na nich najbardziej aktualne i istotne tematy z perspektywy biznesu w zakresie zrównoważonego rozwoju. Dla naszej kancelarii prawnej tematyka ta ma znaczenie w kontekście rozwijanego przez nas doradztwa przy inwestycjach w OZE.

Świat biznesu ewoluuje. Wynika to z konieczności dostosowywania się do nowych wyzwań i oczekiwań społecznych. Na ustach zarządów firm coraz częściej pojawia się skrót „ESG”. Skrót ten oznacza Environmental – Środowisko, Social – Społeczeństwo and Governance – Zarządzanie” i reprezentuje zestaw kryteriów oraz standardów, które oceniają wpływ działalności firmy na te trzy kluczowe obszary. „ESG” jest jednym z najważniejszych kierunków, który obecnie kształtuje strategię przedsiębiorstw. . Jako prawnicy świadczący usługi prawne z zakresu obsługi przedsiębiorców dbamy o to, by być na bieżąco z trendami rynku. Dlatego stale poszerzamy naszą wiedzę i podnosimy kwalifikacje. Chcąc wspierać rozwój naszych Klientów zgłębiamy tematykę oraz kierunki w jakich zmierza zarządzanie biznesem, tym bardziej, że bliskie naszym wartościom jest dbanie o środowisko.

10. edycja Targów Idei podzielona była na dwie części – plenarną oraz warsztatową. Pierwszą część otworzył ciekawy wykład prof. dr. hab. Szymona Malinowskiego, Dyrektora Instytutu Geofizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz inicjatora portalu Nauka o Klimacie, p.t. „Cywilizacja i natura czyli kryzys planetarny”. Następnie zaprezentowano raport “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Dokument ten zawiera 1.046 praktyk realizowanych przez 266 firm i stanowi cenne źródło do analizy dla nas jako prawników obsługujących firmy i dla Klientów biznesowych w zakresie kierunków działań do jakich powinny zmierzać przedsiębiorstwa działające w oparciu o zrównoważony rozwój. Podczas konferencji wystąpił także Peter Bakker, President & CEO World Business Council for Sustainable Development, który w sposób klarowny i zdecydowany wskazywał na zalety działań firm zmierzających do zrównoważonego rozwoju. Kolejnym punktem programu był panel dyskusyjny, w którym uczestnicy próbowali odnaleźć odpowiedź na pytanie: “Czy należyta staranność ESG zmieni reguły gry?”.

Druga część to warsztaty podzielne na trzy tematy: bioróżnorodność, prawa człowieka i należyta staranność oraz raportowanie ESG i zrównoważone finanse.

W wydarzeniu wzięło udział stacjonarnie i online prawie 500 osób związanych z obszarami dotyczącymi zrównoważonego rozwoju. Wśród uczestników była adw. Agnieszka Lewek, która w naszej kancelarii zajmuje się m.in. pomocą prawną w zakresie doradztwa przy inwestycjach w biogazownie, farmy wiatrowe i fotowoltaiczne jak również w zakresie bieżącej obsługi podmiotów gospodarczych.

Bez wątpienia uczestnictwo w tego typu inicjatywach wspierających odpowiedzialny biznes pogłębia naszą wiedzę i wspiera nasze działania na rzecz Klientów prowadzących działalności gospodarcze.

Aktualności