71 737 37 22 biuro@sobotajachira.pl

W środowym numerze dziennika Rzeczpospolita (31.01.2024), w dziale SĄDY I TRYBUNAŁY, znajdziecie m.in. artykuł redaktora Marka Domagalskiego „Izba Cywilna SN zajmie się uchwałą frankową”, gdzie pośród ekspertów wypowiada się adwokat Szymon Kowalczyk z Kancelarii Sobota Jachira. 

Frankowicze, prawnicy i dziennikarze z uwagą czekają na decyzję Izby Cywilnej Sądu Najwyższego dot. spraw frankowych. Jednym z ekspertów, którego poproszono o komentarz w tej sprawie jest nasz kierownik zespołu obsługi prawnej Frankowiczów, które jest również specjalistą od praw konsumenckich – adw. Szymon Kowalczyk.

Oto Jego opinia:

„– Wszystkie zagadnienia, których wniosek pierwszej prezes SN dotyczy, są już rozstrzygnięte w orzecznictwie sądów powszechnych i SN, a przede wszystkim TSUE, którego wyroki są tutaj najwyższym wyznacznikiem kierunku orzeczniczego. W mojej ocenie Izba Cywilna SN w tych okolicznościach ma pełne podstawy do wydania postanowienia o odmowie podjęcia uchwały – ocenia adwokat Szymon Kowalczyk z kancelarii Sobota Jachira, reprezentujący frankowiczów.”

Zapraszamy do lektury całego artykułu: strona Rzeczpospolita.pl lub plik PDF.

Aktualności